Uudised ja teated

« Tagasi

01.02 avatakse esimene ekspress maakonnaliin 180E

 

Pakkumaks kiiremaid ühendusi Maardu ja Rannamõisa sõitjatele avame alates 01. veebruarist 2021. a uue Harju maakonna ekspressbussiliini nr 180E, mis hakkab teenust osutama kõikidel tööpäevadel. Liin sõidab Rannamõisast läbi Tallinna kesklinna Maardusse. Et liin oleks kiirem on sellel võrreldes tavaliinidega vähem peatuseid ning kehtima hakkab ekspressliini piletihind.

Liinil 180E on 25 väljumist Rannamõisa – Maardu suunal ja 27 väljumist Maardu – Rannamõisa suunal. Esimene väljumine Kallavere peatusest 5:10 ja Rannamõisa peatusest on 6:10. Päeva viimane väljumine Kallaverest - 22:10 ning Rannamõisast on 22:05. Liinil on järgmised peatused: Rannamõisa, Tabasalu, Kallaste, Haabersti, Zoo, Pirni, Taksopark, Vabaduse väljak, Kivisilla, Gonsiori, Kotka kauplus, Mustakivi, Ringi, Mäeotsa, Kallavere kauplus, Nurga, Kallavere.

Uuendusena võetakse kasutusele kogu liini ulatuses kehtiv ekspressliini validaatoripilet, mille hind on e-rahaga ostes 1,28 eurot, soodushind 0,64 eurot. Sularaha eest ostes on üksikpileti hinnaks 3 eurot, sooduspileti võimalust sularahatehinguna puudub.

Soodushinnaga pileteid müüakse ainult isikustatud Ühiskaardile ja soodustuse õigus on alla 20-aastastel ja üle 63-aastastel sõitjatel. Eelpool nimetatud sõitjatel on võimalus soetada eelmüügist (www.pilet.ee) ka sooduskuupilet hinnaga 12 eurot.

Ühe tsooni pileteid ekspressbussis ei müüda ja need ka ei kehti kuupiletina valideerides. Samamoodi ei ole võimalik siseneda ühe tsooni perioodipiletiga, vaid tuleb osta eraldi ekspressliini pilet. Liinil kehtivad kõik perioodipiletid, mis kehtivad esimeses JA teises tsoonis. 

Liinil kehtib tasuta sõidu õigus ühistranspordiseaduse alusel ning kõikidele keskmise ja raske puudega isikutele, puuduva töövõimega isikutele, osalise töövõimega isikutele, töövõimetuspensionäridele, sügava puudega isiku saatjatele.
NB! Ei kehti omavalitsuse soodustused, näiteks Maardu Linnavalitsuse antud soodustused.
Piletihindade kohta leiad täpsemat infot siit

Liini hakkab teenindama:

Vedaja Hansabuss AS
Info telefonil Tel: 58502775
e-post: liinid@hansabuss.ee 
koduleht: www.hansabuss.ee