Uudised ja teated

« Tagasi

Lääne-Viru maakonna avalikke bussiliine hakkab teenindama AS Hansabuss

 

MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus ja AS Hansabuss allkirjastasid 13.09.2021 hankemenetluse nr 231687 alusel lepingu „Avaliku bussiliiniveo korraldamine Lääne-Viru maakonna bussiliinidel". Teenust hakatakse osutama alates 13.06.2022. Leping kehtib kaheksa aastat.

„Lääne-Virumaal ei ole Hansabuss varem teenust osutanud, siis partnerina Harju maakonna avaliku teenuse lepingutes on Hansabuss Põhja-Eesti Ühistranspordikeskusele juba tuttav ja usaldusväärne. Hansabussil on pikk ühistranspordi teenuse osutamise kogemus Harjumaal." sõnas Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse tegevdirektor Andrus Nilisk.

Sõlmitud riigihanke lepingu alusel tellitakse sõidukid just selle lepingu teenindamiseks otse tootjatehaselt. Olulist säästlikkust saavutatakse tänu gaasibusside kasutuselevõtuga.  Sõidukite vanus jääb kogu teenindusperioodi vältel alla  8 aasta ning kõik sõidukid on varustatud turvavöödega. Sõidukid on ühtse, Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse sini-valge kujundusega, madal sisenemine on tagatud vähemalt ühest uksest, talveperioodil kasutatakse sõidukitel talverehve. Bussid on varustatud piletimüügiseadmetega, sise- ja väliskaameratega,  liininumbriga ees- taga ja parempoolsel küljel ning liini nimega ees- ja paremal küljel,  stop nuppudega sõitjate väljumissoovist teavitamiseks ja peatuste teavitamise audio-visuaalse süsteemiga. Lisaks on bussid varustatud USB pistikutega, et võimaldada nutiseadme laadimist. Sõitjate väljumiseks ja sisenemiseks lülitab buss automaatselt sisse pimedal ajal teenindususte ümbruses välisvalgustuse.

Bussi teenindususte poolsel küljel on kallutusfunktsioon, mis tagab ratastooli, abivahendi või lapsekäruga sõitja  mugava sisenemise. Bussis on ilma statsionaarsete istmeteta ala, mis on varustatud ratastooli ja/või lapsevankri kinnitamise võimalusega. Lisaks on signaalnupud, millega ratastooli kasutaja saab anda bussijuhile märku rambi avamise soovist.

Liinigrupis hakatakse teenindama kokku 65 liini kogu maakonnas.

Hansabussi kontserni juhatuse esimees Indrek Halliste sõnas, et neil on väga hea meel Lääne-Virumaa avalike liinide hankelepingu sõlmimise üle.

"Oleme rõõmsad uue piirkonna teenindama asumisel ning ootame Hansabussiga liituma hoolivaid ja tublisid bussijuhte, et ühiselt viia Lääne-Virumaal ühistransport täiesti uuele ja keskkonnasõbralikule tasemele," lisas Halliste.

„Hansabuss on tegutsenud juba 25 aastat, mis on igati väärikas verstapost nagu seda on ka Hansabussi poolt pakutav pikaajaline partnerlus oma töötajatele, klientidele, koostööpartneritele - aus, kindel, lubadusi täitev, paindlik ja hooliv!" täiendas Halliste.

GoBus AS poolt teenindatav leping lõppeb 31.12.2021. Riigihanke perioodi kestel esitatud vaidlustuste tõttu lükkus edasi esialgselt planeeritud teenuse osutamise algus 01.01.2022 13.06.2022le. Mistõttu sõlmitakse kahe lepingu vahelise perioodi teenindamiseks otseleping.  

 

20.09.2021

MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus