Uudised ja teated

« Tagasi

Harju maakonna avalike bussiliinide hinnamuutus

 

Pressiteade 22.06.22.

 

Liinivõrgu senises mahus säilitamise ja teenuse arendamise eesmärgil tõstetakse Harjumaa avalike bussiliinide piletihindu keskmiselt 20%

Transpordiameti 21.06.2022 käskkirjaga nr 1.1-1/22/84 kinnitati uued piletite hinnad mittetulundusühingu Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus poolt avaliku teenindamise lepingute alusel korraldatavatel Harju maakonna bussiliinidel. Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus tegutseb neljas maakonnas, kuid alates 1. juulist kehtima hakkav 20-protsendiline piletihindade tõus puudutab hetkel ainult Harjumaa avalikke bussiliinide hinnakujundust. Muudatus rakendub ka Tallinna ja Harjumaa ühiste 30-päeva piletite hindades.

Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse tegevdirektori Andrus Niliski sõnul on piletite hinnatõusu peamine põhjus üleüldine hindade kallinemine, eriti mõjutab ühistransporditeenuse kulusid kütuse hinna tõus. Käesoleval aastal on diiselkütuse hinna muutus olnud +60%. Senised piletihinnad on kehtinud alates 2018. aasta 1. juulist, nelja aastaga on aga kulutused teenuse osutamisele oluliselt suurenenud.

Nilisk lisas, et Põhja-Eesti Ühistranspordikeskusel on töös mitmed projektid, et pakkuda reisijatele kiiremat, mugavamat, paindlikumat ja ka ühtsete piletitoodetega ühistranspordi teenust. Piletite hindade tõus aitab lisaks olemasoleva teenuse säilitamisele kaasa ka eesmärgile luua inimestele võimalikult head tingimused isikliku sõiduvahendi asemel ühistranspordi kasutamiseks.

Uute piletihindadega saab tutvuda aadressil https://www.ytkpohja.ee/piletite-hinnad

 

 

Andrus Nilisk

Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus MTÜ

Tegevdirektor

Tel. +372 640 6781

Mob. +372 5050 987

E-mail: andrus.nilisk@ytkpohja.ee