Uudised ja teated

« Tagasi

Alates 01.09.2023 alustab Saue valla avalike siseliinidel ühistransporditeenuse osutamist Hansabuss AS

 

Harju maakonna Saue valla avalike siseliinide teenindamise uued lepingud sõlmiti riigihanke 261688 tulemusel 17.05.2023 Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse ja AS Hansabuss vahel. Lepingu teenindusperiood algab 01. septembrist 2023 ja kestab viis aastat.

Liinide teenindamist alustatakse bussidega, mis on ühtse Põhja-Eesti piirkonna väliskujundusega. Bussi kegemaks eristamiseks peatuses on liini number ning nimetus kuvatud nii bussi ees kui ka paremal küljel, liini number samuti bussi taga. Kõik bussid on varustatud audio-visuaalse häälteavitussüsteemiga, saabuvaid peatuseid teavitatakse nii ekraanil peatuse nime kuvades, kui ka häälteavitusega. Kõik bussid on turvalisuse tagamiseks varustatud salongi- ja esikaameratega ning kõikide sõidukite istmed turvavöödega. Lisaks on bussides stopp-nupud, et ohutult enda väljumissoovist juhile teada anda.

Sõitjatele on tagatud vedaja poolt busside liiniloleku ajal infotelefonil 600 7755 teabe saamise võimalus ning bussijuhid annavad sõitjatele eesti keeles täiendavalt teavet peatuste, sõiduplaani, piletihindade, sõiduplaanide muudatuste jm veoteenuse oluliste asjaolude kohta.

Saue valla siseliinidel kehtib Harjumaa ühtne piletisüsteem. Saue valla siseliinidel on Saue valla rahvastikuregistri järgsetele elanikele tagatud tasuta sõit isikustatud ja registreeritud transpordikaardi alusel koos isikut tõendava dokumendiga. Sõitjatel on kohustus ühistransporditeenuse kasutamisel omada sõiduõigust ehk kehtivat piletit.

Bussijuht müüb nõuetekohaseid sõidupileteid vastavalt sõitja sõidusoovile ning kohustub väljastama sõitjale sularaha eest ostetud toote korral sõidupileti kassast.

Sõiduõiguse tõendamise võimalused on:

  • Kassas registreeritud transpordikaart (Ühiskaart, koolikaart, e-õpilaspilet) tasuta sõiduõigusega.

Saue valla siseliinidel on Saue valla rahvastikuregistri järgsetele elanikele tagatud tasuta sõit isikustatud ja  registreeritud transpordikaardi alusel koos isikut tõendava dokumendiga. Siinkohal tuleb meeles pidada, et tasuta sõiduõigus muutub kehtivaks piletiks vaid kaardi registreerimisel. Registreerimata sõit on võrdne piletita sõiduga.

  • Sularaha üksikpilet. Ostmise võimalus on ainult bussijuhilt. Pilet peab olema väljastatud kassast vastavalt reisija sõidu alg- ja sihtpunktile.
  • E-rahaga üksikpilet. Ostmise võimalus on ainult bussijuhilt. Raha on eellaetud ühiskaardile ja bussijuhi juures piletit ostes võetakse vastav summa kaardilt maha. Ostu sooritamiseks on vajalik Ühiskaardi olemasolu. Toodete ostukeskkond www.pilet.ee
  • Tasuta sõit  on avalikel liinidel sõitjatel, kes ei ole vanuses 20 - 62 eluaastat. See tähendab, et nooremad kui 20 ja vanemad kui 62 peavad sõidukisse sisenedes registreerima oma sõiduõiguse, kas isikustatud ühiskaardiga või õpilaspiletiga. Registreerimata sõit on võrdne piletita sõiduga. Transpordikaardina kasutatava kaardi puudumisel on võimalus bussi sisenedes küsida 0- eurost piletit ja sinna juurde esitada bussijuhi nõudmisel oma isikut tõendav dokument. Bussijuht kontrollib sõitja vanust ning väljastab tõendatud vanuse korral sõitjale 0-eurose pileti.

Selleks, et piletimüük ja sisenemine ei võtaks liigselt palju aega, soeta endale piletimüügisüsteemis kasutusel olev transpordikaart, millega saad oma tasuta sõitu registreerida. Sõiduõiguse tõendamise ja 0-pileti väljastamise ajaga võrdsel ajal jõuab siseneda 13 kaardiga registreerivat sõitjat. Pikem piletimüügiaeg võib tähendada pikemat ühendusaega ehk hilinemist vahepeatustesse.

Teenuse osutaja AS Hansabuss

Infotelefon +372  600 7755

e-mail info@hansabuss.ee

Saue valla siseliinide sõiduplaanidel toimuvad võrreldes 2022-2023 õppeaastal kehtivate sõiduplaanidega mitmed muudatused. Sõiduplaanide muudatustega seotud info avaldatakse augustis.