Uudised ja teated

« Tagasi

Pressiteade pangakaardiga makse aktiveerimisest Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse korraldusalas

 

Koostöös AS Ridangoga saab alates veebruarist 2024 lisaks sularahale ja ühiskaardile laetud e-rahale osta Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse haldusalas maakonnaliinide bussides pileteid ka pangakaardiga.

Validaatori viipemakseid saab teha Harjumaa, Raplamaa, Läänemaa ja Lääne-Virumaa bussides, kokku peaaegu 350 bussis. Ühistranspordis saab maksta pileti eest kontaktivabalt kasutades pangakaarte Mastercard, Maestro, Visa või Visa Electron. Kontaktivaba makse on võimalik, kui pangakaardil on vastav logo ja kaardiomanik on lubanud kontaktivabad maksed ning internetipoes maksmise. Maksta saab nii tavalise kaardiga kui ka kaardiga, mis on lisatud nutiseadmesse.

Pangakaardiga saab osta ainult täishinnaga üksikpileteid, isikupõhiseid sooduspileteid pangakaardiga osta ei saa. Samuti ei laiene pangakaardiga ostetud piletitele ühiskaardi piletihinna soodustust.

Kuna valdav enamus ISIC pangakaardi omanikke omab sõidusoodustust või lausa tasuta sõidu õigust, siis vältimaks ekslikke täispileti oste, ei ole võimalik Eestis välja antud ISIC-pangakaarte kasutada validaatoritest piletite ostuks.

Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus koostöös Viimsi Vallavalitsusega piloteeris pangakaardi makset bussides 2023. aastal Viimsi valla siseliinidel. See võeti reisijate poolt hästi vastu, aasta lõpuks oli kaardiga ostetud piletite osakaal 13,5% kõikidest müüdud piletitest.

Tuues kaardimaksed ka maakonnaliinidele loodame sellega oluliselt tõsta pakutava teenuse taset. Kaardimaksed asendavad sularahaga piletioste, mis tähendab, et bussi sisenemine on kiirem ja mugavam, seda nii reisijatele kui ka bussijuhtidele, kokkuvõttes aitab see paremini kinni pidada sõiduplaanidest ja kergendab juhtide tööd.