Uudised ja teated

« Tagasi

1. juunist alustatakse Läänemaal nõudeliini 1A teenindamisega

 

Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus käivitab reisijate soovile vastu tulles alates 1. juunist Läänemaal nõudeliini 1A marsruudil Haapsalu bussijaam – Rohuküla sadam – Haapsalu bussijaam. Teenus toimib ettetellimisel läbi tellimiskeskuse telefonil 6120 063. Nõudeliini teenus on tellijale tasuline ning maksab 2€ üks sõit kõikidele välja arvatud sõitjad, kellel on ÜTS §34 alusel tasuta sõidu õigus. Esialgu teenindatakse liini kuni 31.08.22. Nõudeliini teenindamise pikendamine peale 31. augustit otsustatakse vastavalt pilootprojekti ajal registreeritud nõudlusele.

Sõidusoovist tuleb anda teada hiljemalt sõidule eelneva päeva kella 18:00-ks tellimiskeskuse telefonil 6120 063. Tellimiskeskus registreerib sõitja sõidusoovi ning edastab selle vedajale. Buss sõidab vastavalt sõidugraafikule, kuid bussil on parvalaeva ära ootamise kohustus, kui viimane peaks sadamasse hiljaks jääma, lükkub edasi ka bussi väljasõit sadama peatusest. Lisaks algpeatustele saab bussi tellida ka kõikidesse liinil olevatesse peatustesse.

Uut liini 1A teenindab MK Reis-X OÜ, mille bussid on liinil ka teistes Läänemaa piirkondades.

Teenuse osutamise põhimõtted:

Kuidas toimub tellimine? 

Sõidusoovist tuleb anda teada hiljemalt sõidule eelneva päeva kella 18:00-ks tellimiskeskuse telefonil 6120 063. Tellimuse esitamiseks vajalikud andmed on: 

  • Sõitja nimi,
  • Sõitja telefoni number,
  • Sõitjate arv,
  • bussi algpeatus, väljumise kuupäev ja kellaaeg. (kellaaega vaata siin),
  • peatus kus soovitakse siseneda, kui see ei ole algpeatus.

Kui palju sõit maksab ja kuidas ma saan pileti osta? 

Sõit on tasuline ning maksab 2€ üks sõit kõikidele välja arvatud sõitjad, kellele on kehtestatud tasuta sõidu õigus ÜTS §34 alusel. Sõitja saab pileti osta bussis kas ühiskaardile (elektrooniline õpilaspilet) laetud e-raha või sularaha eest. Bussijuht väljastab igale sõitjale pileti. ÜTS §34 alusel väljastatakse tasuta sõidu õigust omavatele isikutele null hinnaga pilet.

Milline info on bussil? 

Bussil on liininumber 1A ja nimetus Haapsalu bussijaam – Rohuküla sadam TASULINE NÕUDELIIN.

Kuidas saab sõitja kindel olla, et ta ikkagi saab tellitud teenuse kätte? 

Kui sõitja on tellinud endale nõudeliini järgi, siis bussi peale minnes ja piletit ostes ütleb sõitja oma nime „Tere, mina olen Andrus ja tellisin nõudeliini sõidusooviga Haapsalu bussijaama". Sellisel juhul juht teab, et õige inimene on bussis ja ta võib oma sõitu vastavalt liinigraafikule alustada.

Kas nõudeliini võivad kasutada ka inimesed, kes pole tellimust teinud?

Jah bussis võib olla ka teisi inimesi, kes ei ole endale nõudeliini järgi tellinud. Kui nõudeliin on juba kellegi poolt tellitud, siis saavad sinna peale tulla ka inimesed, kes alles hiljem või alles peatuses selle sõiduvõimaluse avastavad.

Aga miks ma seda bussi siis üldse tellima pean, kui ma saan sinna ka ilma tellimata peale minna? 

Tegelikult on nii, et keegi peab selle tellima, ilma tellimuseta nõudebuss ei sõida. Küll aga saavad bussi kasutada ka need inimesed, kes selle võimaluse alles peatuses avastavad, juhul kui eelnevalt on kellegi teise poolt tellimus juba esitatud.

Kuidas on tagatud, et mina, kes bussi tellisin, sinna kindlalt peale saan ja maha ei jää, kui peatuses on rohkem sõitjaid kui bussi mahub? 

Selleks, et bussi peale saada, tuleb kõigepealt olla õigel ajal kohal, ehk mõni minut varem enne bussi väljumisaega. Teiseks, kui Teie olete tellija, siis sarnaselt pileti eelmüügile võtab juht peale kõige pealt sõitjad, kes on teinud läbi tellimuskeskuse tellimuse ja alles siis need, kes kohapeal sõidusoovi avaldavad. Siit ka soovitus sõitjatele, et bussi sisenedes öeldaks juhile kindlasti oma nimi ning et ta on teinud antud reisile tellimuse.

Kuidas mina sõitjana tean, milline väljumine on tellitud? 

Sõitja saab oma küsimustele vastused nõudeliini 1A väljumiste kohta tellimuskeskuse telefonil 6120 063 ööpäevaringselt.

Millised on võimalused tellitud reisi tühistamiseks?

Enda sõidusoovi loobumisest tuleb teada anda sarnaselt tellimuse esitamisele hiljemalt sõidule eelneva päeva kella 18:00-ks tellimiskeskuse telefonil 6120 063.