Uudised ja teated

« Tagasi

Kontaktivabade pangakaartide maksevõimekuse projekt

 

Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus koos AS Ridangoga alustas novembrist esmakordselt oma hallatavate piirkondade seast Viimsi vallas kontaktivabade pangakaartide maksevõimekuse loomise projektiga ühissõidukites.

Selle projekti raames, saavad kõik Viimsi siseliinide busside validaatorid kontaktivabade pangakaartidega maksevõimekuse. Validaatorist pileti ostmiseks saab kasutada kõiki Mastercard, Maestro, Visa ja Visa Electron pangakaarte, millel on olemas kontaktivaba liides. Kontaktivaba liidese olemasolu on tuvastatav kaardil oleva vastava logo abil. Kaardil peab olema lubatud ka kontaktivaba liidese kasutamine ja/või e-kommerts tehingud.

Pangakaardiga ostetud pilet on sarnane Ühiskaardiga ostetud piletile, ehk see on elektrooniline, seotud konkreetse kaardiga ja võimaldab ümber istuda pileti kehtivuse aja jooksul (1 tund) teisele bussile.

Kuna siseliinid sõidavad 2. tsoonis, siis müüakse ka pangakaardile automaatselt 2. tsooni täishinnaga pilet. Sooduspiletit pangakaardiga osta ei saa.

Ostetud piletite kohta saab reisija kaardimaksetšeki veebikeskkonnast  tallinn.pilet.ee .Sealt tuleb avada leht "Piletite ja rahajäägi kontroll" ning vormil "Otsing pangakaardi numbri järgi" sisestada oma pangakaardi number. Otsingu tulemusena kuvatakse talle kõik tema pangakaardiga ostetud piletid.

Reisijatel kellel on tasuta või soodustusega sõiduõigus ja kes tavaliselt kasutavad sõidu registreerimiseks Ühiskaarti, aga on seda siiani validaatori juurde asetanud koos rahakotiga, soovitame edaspidi Ühiskaart pangakaartidest eraldi hoida, vastasel juhul võib juhtuda, et pangakaardile müüakse automaatselt täishinnaga pilet.

Korduma kippuvatele küsimustele vastuseid seoses kontaktivabade pangakaartide kasutamisega ühistranspordis leiate veebilehelt tallinn.pilet.ee/pages/contactless-payments, samuti võib ühendust võtta Põhja-Eesti Ühistranspordikeskusega, info@ytkpohja.ee.