Uudised ja teated

« Tagasi

Pealinna regiooni igapäevasele ühistranspordi kasutajale loodud uus ühistoode

 

PRESSITEADE

 

Tallinn, 23.03.2022

Alates 1. aprillist tuuakse turule Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse initsiatiivil koostöös Elroni ja Tallinna Transpordiametiga välja töötatud uus kaua oodatud ühine piletitoote. Ühistoote sihtrühmaks on  sõitja, kes oma igapäevaste sõitude tegemisel kasutab nii Tallinna linnaliine kui ka maakonna ühistransporti. Toodet on võimalik kasutada Elroni liinirongides, maakonna liinibussides, kui ka Tallinna ühistranspordis.

Uus ühine piletitoode kehtib reisijatele, kes oma igapäevastel liikumistel Raplamaal  loetud liinidel (1, 3 ja 25) kasutavad Rapla maakonna bussiliine ning Harjumaal kasutavad liinironge, maakonna avalike bussiliine ja Tallinna linna ühistransporti.

Põhja-Eesti ühispilet hakkab kehtima seni kasutusel olnud Elroni ja Tallinna 30 päeva ühispiletite asemel, eelnevatele võimalustele lisandub maakonna avalike bussiliinide kasutamise õigus. Piletid on tsoonipõhised ja kehtivad vastavalt Elroni ja Põhja-Eesti piletitsoonides.

Tootele laiendatakse juba eelnevalt ühistootel kehtinud soodustused. Sarnaselt varasemale saavad ka uue toote puhul osta soodushinnaga pileteid õpilased, üliõpilased, pensionärid, osalise või puuduva töövõimega isikud, raske või keskmise puudega 16-aastased või vanemad isikud, kuni 16-aastase puudega isiku ja sügava puudega isiku saatja.

Põhja-Eesti 30 päeva ühispiletid on müügil alates 1.04.2022 veebikeskkonnas http://tallinn.pilet.ee  ja https://pilet.ee/ Elroni toodete all. Samuti saab ühispileteid osta müügipunktides.

 

Andrus Nilisk

Tegevdirektor

info@ytkpohja.ee

Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus